TRABZON YOMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YOMRA MERKEZ ORTAOKULU TÜRKİYE ŞAMPİYONU

YOMRA MERKEZ ORTAOKULU TÜRKİYE ŞAMPİYONU

             Köklü bir tarihi geçmişi olan Yomra Merkez Ortaokulu akademik ve kültürel anlamda elde ettiği başarılarının yanına sportif alandaki başarılarını eklemeye devam ediyor. Bu yıl okul sporları yarışmalarına 8 dalda katılan okul, Futsalda il birinciliği elde ederken,  jimnastik dalında da Türkiye Şampiyonluğunu elde etti.

19-21 Mart tarihlerinde Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonasında Trabzon’u temsil eden Yomra Merkez Ortaokulu jimnastik takımı, Artistik Jimnastik dalında 8 takım ile yarıştı. Cemil Can YILDIRIM, Arda ÜNAL, Kürşat TURGUT, Miraç YILDIZ’dan oluşan takım, zorlu rakipleri arasından çok başarılı bir performans göstererek 18,40 puanla birinciliği elde etti. Trabzon ve Yomra adına çok önemli bir başarı sağlayan öğrenciler arkadaşları ve öğretmenleri tarafından coşku ile karşılandı.

           Trabzon ve Yomra adına çok önemli bir başarı sağlayan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından coşku ile karşılandı. Yomra adına önemli bir başarı elde eden sporcuları Yomra Kaymakamı Hasan BALCI makamında kabul etti. Balcı başarılı öğrencileri tebrik etti. “Büyük emek verdiğinizi biliyorum. Emeğinizin karşılığında Türkiye Şampiyonluğu ederek bizleri çok mutlu ettiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Bu başarının devamını getirebilmek için daha çok çalışmalısınız. Önce inanmak ve bununla birlikte çalışmak lazım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu. Yomra Milli Eğitim Müdürü Sait YAŞIYAN, okul müdürü Kenan ÇİÇEK ve Beden Eğitimi öğretmeni Ekrem İlyas ile öğrenci velilerinde katıldığı ziyarette İlçe Kaymakamı Hasan Balcı sporcuları altınla ödüllendirdi.

           Böylesine önemli bir başarının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Yaşıyan öğrencileri tebrik ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Okul Müdürü Kenan ÇİÇEK, yaptığı açıklamada Şunları söyledi. “Geçmişi başarılarla, müzesi kupalarla dolu bu okuluz. Mevcut alt yapımızın üzerine çok çalışarak sportif başarılar elde etmeyi hedefledik. Bu amaçla 8 dalda okul sporları müsabakalarına katıldık. FUTSAL ve Güreşte il birinciliğimiz var. Onlardan Türkiye Şampiyonalarında başarılar bekliyoruz. Jimnastik takımımız ise bizi Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonasında temsil etti. Takım olmanın, her şeyin üstesinden gelinebileceğini göstererek Türkiye Şampiyonu oldular. Bizlere çok büyük bir gurur yaşatan öğrencilerimi tebrik eder, gözlerinden öperim. Başarı ekip işidir, bizim başarımızda da emeği geçenler var, başta İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan BALCI olmak üzere İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sait YAŞIYAN, Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Cengiz AYDOĞDU, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ekrem İLYAS, Jimnastik hocalarımız Dursun Ali ONAY, Müzeyyen AKÇAY ve Mishail PILAULİ’ ye çok teşekkür ederim. Çocuklarımıza desteğini esirgemeyen ailelere de minnettarım."

21-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-2016

Yomra Merkez Ortaokulu Kat3 Yomra / Trabzon Posta Kodu 61250 - 0 462 341 1031

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.